The property
Bezpośrednie sąsiedztwo lasu sprawia, że można u nas obserwować dzikie zwierzęta, zachwycić się rosą o poranku, mgłą ścielącą się nad łąkami, wschodem słońca, rozgwieżdżonym niebem... Miłośnicy fotografii z powodzeniem mogą wybrać się na bezkrwawe łowy. Pięknie śpiewają ptaki, grają świerszcze i kumkają żaby. Wystarczy tylko otworzyć okno i już słychać wyjątkowy koncert przyrody, albo spocząć na leżaku i jeszcze obserwować ptasich śpiewaków...
Bezpośredni kontakt z przyrodą, przytulne i wygodne kwatery, miła i
rodzinna atmosfera, to nasze atuty.
We adress our offer to:
- families with children
- seniors
- nature lovers
- active
- social groups
- no specialization
- others
- myśliwych
Meals:
Additionally We offer:
- Garage
- Possibility to pitch a tent
- Pet friendly
- Off road parking
Languages We speak:
Distance from facility:
- Train station: 20 km
- BUS Station: 3 km
- Grocery: 1 km
- Medical point: 6 km
- ATM: 6 km
- Restaurant: 6 km
- Post office: 6 km
- Pharmacy: 6 km
Accommodation
Dysponujemy 8 miejscami noclegowymi i jedną łazienką, w której ciepła woda jest dostępna przez całą dobę.
We are open for guests from maja till października
Sleeps 8
Bathrooms for guests 1
Hot water available 24 hours a day
Rooms for guests
- single rooms: 1
- double rooms: 1
- group rooms: 1
- Sleeps: 8
- House rental price: 100
- Possibility to rent the whole house
Attractions
Dla Gości przygotowaliśmy miejsce na ognisko i sprzęt do grillowania oraz odpowiedni teren na piknik. Goście mogą wypoczywać w ogrodzie, a dla zapewnienia komfortu wypoczynku rozstawiliśmy meble ogrodowe.
Leisure and sporting offer:
-
Leisure and sporting facilities
-
Fishing
-
Cycling
- polowania
Nearest attractions:
Zamek Golubski
W Golubiu-Dobrzyniu na malowniczym wzgórzu położony jest zamek krzyżacki. Znany jest on w całej Polsce, a także w Europie ze względu na turnieje rycerskie.
W latach 1329-1333. Zamek Golubski próbował trzykrotnie i bezskutecznie zdobyć Władysław Łokietek. Przed bitwą pod Grunwaldem Zamek był ważnymi miejscem zbiórki i stacjonowania wojsk zakonnych. W pierwszej poł. XVII Zamek i starostwo golubskie objęła Anna Wazówna – siostry króla Zygmunta III Wazy, dzięki której przebudowano zamek, założono tu ogrody i po raz pierwszy wyhodowano w Polsce tytoń.
Zamek Golubski zasłynął największymi i najstarszymi – organizowanymi od 1977 roku Międzynarodowymi Turniejami Rycerskimi. Co roku w połowie lipca na Zamek przybywają rycerze konni, kusznicy, łucznicy i kaskaderzy z całej Europy a nawet z Australii. Oprócz pokazów walk turniejowych, turyści mogą tu z bliska poznać różne elementy średniowiecznej kultury.Zamek Golubski to najbardziej godny uwagi obiekt turystyczny regionu, a także prężnie działające centrum wydarzeń kulturalnych. Pełna lista wydarzeń dostępna jest na stronie internetowej Zamku.
Szafarnia – Ośrodek Chopinowski
Około 2 km od obiektu znajduje się Ośrodek Chopinowski w Szafarni. Tu w latach 1824 i 1825 w majątku Dziewanowskich wakacje spędzał młody Fryderyk Chopin – wybitny polski kompozytor i pianista. Początek przyjaźni między rodziną Dziewanowskich i Chopinów sięga czasów kawalerskich Mikołaja (ojca Fryderyka Chopina), który w dworku w Szafarni pracował jako guwerner i nauczyciel.
Pobyt Fryderyka w Szafarni i okolicach a zwłaszcza w pobliskim Golubiu-Dobrzyniu miał spory wpływ na jego twórczość. Wielu badaczy uważa, że to właśnie tu młody kompozytor miał po raz pierwszy kontakt z autentyczną muzyką ludową, która nadała wielu późniejszym utworom niepowtarzalny styl narodowy. Istnieją przypuszczenia, że w konsekwencji kontaktu Fryderyka z lokalnym folklorem powstała w tym okresie pierwsza wersja Mazurka a-moll op. 17, nr 4.
Ośrodek Chopinowski w Szafarni ma sporo do zaoferowania turystom. Zazwyczaj w sobotę o godz. 17 odbywają się tu koncerty. Pełna oferta dostępna jest na stronie internetowej www.szafarnia.art.pl. Do dworku przylega urokliwy park, gdzie nowożeńcy chętnie organizują sesje zdjęciowe.
Liczne jeziora i rzeka Drwęca
W powiecie przepływa urokliwa rzeka Drwęca, która jest najdłuższym w Polsce rezerwatem ichtiologicznym. Rzeka na tym odcinku uważana jest bezsprzecznie przez wędkarzy za atrakcyjne łowisko obfitujące w: klenie, bolenie, płocie, jazie, okonie i szczupaki. Zimą można tu złapać nawet troć i łososia. Drwęca jest popularnym szlakiem spływów kajakowych.